Wednesday, September 11, 2013

Fashion Week

Ani jsem to nečekala a nějak jsem obdržela velice mnoho pozvánek na přehlídky v rámci Londýnského Fashion Weeku. Nenechte se zmást, není to Burberry ani Christopher Kane- i když bych si to strašně přála! Dostat vstupenku na některou z "velkých" přehlídek je pro normálního člověka, oficiálně nepracujícím na stěžejních pozicích módního průmyslu, více méně nemožné. Já jsem dělala co jsem mohla a minulou sezónu jsem byla akreditována jako redaktorka pro Proti šedi. Takže jsem se vlastně dostala úplně všude, až na ty přehlídky.
I když jsem letos opět posílala žádost o akreditaci, nic se nestalo. Zato jsem si to teda vynahradila tou haldou barevných kartiček, které pak budu předkládat u vstupu do Freemason´s Hall v Covent Garden, po vystání dvacetiminutové fronty (na maso a banány).
Více o únorovném London Fashion Week z mého pohledu si můžete přečíst tady. Koho zajímá, jak to chodí v "zákulisí".
On se nám s těma módníma akcema trochu roztrhl pytel, obyvatelé Prahy mi dají za pravdu. V září a říjnu jich je tam trochu přemnoho a to i přes zcela jasný fakt, že v ČR je módní průmysl minimální. Moc doporučuju si přečíst tohle a věřte tomu, že je to pravda.
Ono ve světě to v dnešní době taky jede jako na běžícím pásu. Momentálně musí ti top designeři připravovat ročně spustu nových kolekcí: pre-spring, jaro/léto, resort, pre-fall, podzim/zima, 2x couture a pánskou kolekci. Do jaké míry je potom módní design opravdu umění? A nemyslete si, že Lagerfeld dřepí celý rok v atelieru a kreslí si jednotlivé modely. Na to mají tyhle módní domy armádu lidí!
No abych se vrátila opět k tomu Londýnu. Během únorového Fashion Weeku jsem zcela vystřízlivěla z pohnutek nějak ukrutně se připravovat, co se oblečení a make-upu týče. Za prvné je to stresující, za druhé nemá cenu se nějak čančat kvůli iluzi, že se to od člověka na takové události očekává (protože na to tam jsou "profesionální" pozéři), stejně budu schovávat obličej za foťákem.  A ještě pár kolekcí, které mě extra nadchly v právě probíhajícím New York Fashion Weeku: 

Karen Millen
 

3.1 Phillip Lim


Tommy Hilfiger


Zac Posen


The Row


photos from style.com


No comments:

Post a Comment